Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour

27. august 2023.

Podrobnosti podujatia


Podujatie Richard Müller ČIERNA LABUŤ BIELA VRANA tour // LETO ´23, ktoré sa malo konať na Amfiteátri Pomlé sa presúva do Mestského kultúrneho strediska!

Dátum a čas konania ostáva nezmenený – 27.8.2023 o 20:00. Vstupenky zostávajú v platnosti!

 

Richard Müller je späť a pripravuje sa na letné turné

Po neplánovanej dlhšej pauze zapríčinenej zranením nohy a nevyhnutnou rekonvalescenciou po operácii sa Richard Müller opäť postaví na koncertné pódiá. S osvedčenou partiou skvelých muzikantov, s ktorými úspešne spolupracuje už celé roky, pripravuje letnú šnúru koncertov, na ktorých zaznejú aj piesne z aktuálneho albumu Čierna labuť biela vrana, podľa ktorého dostalo meno aj celé turné.

O tom, že album, na príprave ktorého sa podieľali skladateľ Ondřej Gregor Brzobohatý a textár Peter Uličný pod producentským vedením renomovaného českého hudobníka Jana P. Muchowa, bol priaznivo prijatý nielen Richardovými fanúšikmi, ale aj hudobnými kritikmi, svedčí aj skutočnosť, že bol nominovaný na prestížnu výročnú Cenu Anděl Coca-Cola za rok 2022 v kategórii Slovenský album.

V setliste chystaných vystúpení nebudú okrem noviniek chýbať ani piesne z albumu 55 a osvedčené Richardove hity z jeho bohatej diskografie, bez ktorých si publikum koncerty nášho „najvyššieho“ speváka nedokáže predstaviť.

Pripravovanou sériou letných koncertov spevák nadviaže na minuloročný mimoriadne úspešný projekt najkrajších piesní česko-slovenskej kráľovnej šansónu Hany Hegerovej LEVANDULOVÁ, ktorý pre veľký záujem pokračoval aj v roku 2023, a v ktorom Richard Müller vstupuje do neuveriteľnej 40. koncertnej sezóny. Potvrdzuje sa tým platnosť svojho času v jednom z rozhovorov vyslovenej myšlienky, že Richard Müller je na permanentnom koncernom turné prerušovanom len nahrávaním albumov.

V prípade Richarda Müllera sme si už zvykli, že jeho hudobné projekty sú vždy iné a nechýba im invencia a atmosféra. Spomeňme len projekt Hlasy s formáciou Fragile, či projekt Šansóny a iné piesne, na ktorom s Richardom participovali také osobnosti ako Michael Kocáb a Ondřej Soukup. Obľúbený spevák so svojím tímom tentoraz pripravil nový, doslova letný koncertný program, ktorý od začiatku júla do začiatku septembra predstaví v slovenských amfiteátroch a na nádvoriach hradov.

„Koncerty pod holým nebom majú vždy jedinečnú energiu a asi nám všetkým chýba kvalitná muzika z pódií. S kapelou sme už začali s prípravami a nácvikmi a to je pre mňa ohromná radosť, tak verím, že sa nám rovnako podarí potešiť našich fanúšikov a spoločne zažijeme hudobné leto,“ poznamenáva na margo pripravovaného letného turné Richard Müller.

Vstupenky na letné koncerty Richarda Müllera v rámci „Čierna labuť biela vrana Tour 2023“ zakúpite online v sieti predpredaj.sk a v miestnych pokladniciach.