Johnny Cash Tribute

28. október 2023.

Podrobnosti podujatia


Robert Šimek a Johnny Cash Revival Band

Robert Šimek – spevák a interpret tvorby Johnnyho Casha. Koncertovať začal v roku 1991, svojim prejavom zaujal nielen publikum na Slovensku, ale aj v Rakúsku, pričom sa stal častým hosťom v tamojších country kluboch  a festivaloch. Aby sa Robert Šimek čo najviac priblížil ku cashovskému image, hral po vzore Johnnyho Casha v prísne strážených väzniciach v Leopoldove a v Želiezovciach.

Róbert Šimek s kapelou Johnny Cash Revival má za sebou niekoľko významných úspechov a ocenení: Spirit of Johnny Cash, CD roka v Iowe, účinkovanie na koncerte so setrou Johnnyho Cashy Joanne Cash v Nashville a spoluprácu s kapelou Martiny Mcbride a poprednými americkými textármi v USA.

Druhý dych

Kapelka Druhý dych hrá už od roku 1998. Žánrovo je dosť alternatívna, čo ponúka príležitosť priaznivcom nájsť si v jej pesničkách kúsok či už popu, rocku, country, alebo moderného folku. Počas existencie kapela nahrala niekoľko CD. Má za sebou účinkovanie na mnohých hudobných akciách a festivaloch na Slovensku v Čechách a v Rakúsku.