Prešibaný kocúr v čižmách II.

Loading Udalosti
  • This event has passed.

Náš odvážny kocúr rozumie všetkému. Nielen ľudskej reči, lež i tomu, čo sa ukrýva v srdci človeka. Slovenská ľudová rozpráva na motívy diela Pavla Dobšinského okorenená vtipom a humorom je navyše popretkávaná piesňami prísloviami, porekadlami a ľudovými obyčajmi. Posúďte sami.

Prešibaný kocúr stretne chudobného junáka Jurka avšak, pod otrhaným klobúkom múdra hlava býva. Jurko rozumie hlavne tomu, že dobro a dobrosrdečné vzťahy pohnú svetom a urobia v živote človeka zázraky. Pretože priateľstvo s kocúrom či strigôňom je lepšie ako peniaze. I prešibaný kocúr vie, že mnoho rúk mnoho spraví, preto najrozprávkovejšie by bolo zapojiť do príbehu i bájnu bytosť – Meluzínu, aby všetci spoločne mohli na Jurkovom šťastí pracovať. A cieľom je dobre Jurka oženiť (samozrejme s princeznou), diváka poučiť i pobaviť. Na prvý pohľad vyzerá byť všetko jednoduché a predsa: každý najlepšie vie, kde ho čižma tlačí a rozhodne sa presadzovať i svoje želania. Jednoducho povedané: zapletačiek je dosť. V „Prešibanom kocúrovi“ výhodou príbehu je sila a vtip, navyše ľudový humor sa spája s modernými prvkami súčasného bytia, oslovuje rôzne vekové kategórie.

Scénické výrazové prostriedky uvádzajú rozprávku do fantazijnej atmosféry, harmonicky zladenej scény a kostýmov, nevynímajúc obrovský medený kotol v ktorom strigôň uvarí veľké prekvapenie.
Podmienkou však je, aby ste sa v ňom vykúpali.

Divadlo vám ponúka nezvyčajné stretnutie rozprávkových bytostí, ktoré sú nositeľmi ľudských charakterových vlastností, pomáhajúcich chudobnému Jurkovi v nádeji, že i oni okúsia čosi z ríše človečenstva a dotknú sa tých maličkostí, ktoré v bytí človeka spôsobujú radosť.

september 26 2017

Podrobnosti

Dátum 2017-09-26
Čas: 10:00 - 11:30
Udalosť Categories: , , , ,

Miesto

MsKS Šamorín

Veterná 8
Šamorín, 93101

+ Google Map