Nahrávam Udalosti
  • Táto udalosť už prebehla.

ZMENÍME PLANÉTU ALEBO SEBA?

NENECHAJTE SI UJSŤ FILMY, KTORÉ VÁM ZMENIA POHĽAD NA SVET

Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm prináša vo štvrtok 23. januára 2020 do Mestského kultúrneho strediska v Šamoríne dokumentárne filmy, ktoré vás motivujú k zmene. Nebude chýbať sprievodná diskusia venovaná veľkým šelmám, inšpiratívni rečníci, či Junior festival pre základné a stredné školy. Vstup na festival je voľný.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie. V rámci celoročnej TOUR je snahou organizátorov prostredníctvom dokumentárnych snímok a sprievodných aktivít zvyšovať v regiónoch Slovenska environmentálne povedomie. „Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu,‘‘ informuje o charaktere podujatia riaditeľ festivalu Peter Lím.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm odštartuje vo štvrtok ráno 23. januára 2020 v Mestskom kultúrnom stredisku programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia ako chrániť životnému prostredie. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 prináša široké spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Program je doplnený o diskusiu Včely v ohrození, kde sa návštevníci vďaka Davidovi Turčánimu dozvedia, aké výzvy čakajú včely a včelárov v 21.storočí.

Junior festival prebieha v nasledovných časoch:

1. blok pre žiakov I.stupňa ZŠ, čas od 8:30 – 9:30 hod
  2. blok pre žiakov II. stupňa ZŠ, čas od 10:00 – 11:00 hod
  3. blok pre žiakov stredných škôl, čas od 11:30 – 12:30 hod

Poobedňajší Festival: viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/samorin

Každý blok pozostáva z predstavenia festivalu (5 minút), filmového bloku určeného danej vekovej kategórii cca 30 minút a sprievodného programu v podobe interaktívnej prednášky od našich partnerov cca 25 minút.

Vstup na festival je voľný.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a Kohéznym fondom.

január 23 2020

Dátum január 23